Actualitate· 1 min citire

Tânăr căutat de autorităţi, depistat la P.T.F. Nădlac II

1551946525103-nadlacii-S4

1551946525103-nadlacii-S4

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 9 mar. 2019, 17:22

În data de 06.03.2019, în jurul orei 18.45, la Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac II - Csanadpalota, pe sensul de ieşire din România, s-a prezentat pentru a efectua controlul de frontieră cetăţeanul român R.M., în vârstă de 24 de ani, domiciliat în judeţul Cluj.În momentul efectuării verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat că pe numele persoanei era emis, de către autorităţile române, un mandat de executare a pedepsei pentru săvârşirea infracţiunii de furt.Persoana în cauză a fost predată unui echipaj operativ din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad, în vederea luării măsurilor legale ce se impun.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate