Advertising
Primăriile pot elimina urșii care intră în localități, dar autoritățile spun că intervențiile sunt greu de făcut

urs
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 14 mai 2026, 09:45
În ultimele zile, tot mai mulți urși au fost observați în apropierea zonelor locuite, iar oamenii spun că trăiesc cu teamă. Într-un sat din județul Bistrița-Năsăud, unde o femeie și-a pierdut viața după atacul unei sălbăticiuni, localnicii sunt în alertă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
- 11:28Intervenție cu focuri de armă în Capitală: polițiști atacați de un agresor înarmat
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























