Advertising
O angajată dintr-o primărie, suspectată de contrabandă cu țigări. Peste 100 de polițiști au descins la contrabandiști
28 mar. 2026, 14:57

Contrabanda cu țigări
Acțiune în forță a poliției din Botoșani la mafia traficanților de țigări! Vizată a fost și locuința unei angajate a primăriei din orașul Ștefănești.
Angajata unei primării din Botoșani făcea contrabandă cu țigări
Peste 100 de polițiști, inclusiv luptători din trupele speciale, au descins la mai multe adrese din oraș, printre care și cea a unei asistente comunitare.
Aceasta lucrează ,,în slujba cetățenilor" de peste 20 de ani.
În urmă cu doar câteva zile, ea a fost mai implicată într-un alt incident.
Atunci s-a bătut cu un polițist și a încercat să distrugă dovezile.
În acest dosar, mai mulți suspecți au fost duși la audieri iar investigațiile continuă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:32 - Anca Alexandrescu: Eu sunt doar o voce care duce mai departe niste mesaje. Orice ați face, nu-mi închideți gura și nici Realitatea. Nu ne vom opri
- 22:27 - Realitatea Plus, lăsată din nou fără emisie timp de trei ore. George Simion acuză „pumnul în gură pus democrației și libertății presei”
- 21:56 - George Simion, reacție acidă după acuzațiile de dezinformare: ”Românii au văzut cine a intoxicat spațiul public”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














