Actualitate· 1 min citire

Klaus Iohannis participă la ședința de Guvern

 Klaus Iohannis participă la ședința de Guvern

Klaus Iohannis participă la ședința de Guvern

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 6 nov. 2019, 13:28

Președintele Klaus Iohannis participă miercuri la ședința de Guvern, la invitația premierul Ludovic ...

Președintele Klaus Iohannis participă miercuri la ședința de Guvern, la invitația premierul Ludovic Orban, anunță Administrația Prezidențială într-un comunicat de presă. Președintele a fost prezent și la prima ședință informală a noului Executiv.

În ședința de guvern programată pentru ora 12, premierul Ludovic Orban este așteptat să anunțe propunerea României de comisar european. De asemenea, în prima ședință oficială a executivului trebuie adoptată Ordonanța prin care sunt comasate ministerele.

Președintele Klaus Iohannis a participat pentru două minute, luni seară, la prima ședință informală a noului Guvern. Șeful statului a fost așteptat de Ludovic Orban pe treptele de la Palatul Victoria. Klaus Iohannis a transmis noului premier și miniștrilor că deși vor avea un mandat scurt, acesta va fi „unul puternic și de succes”.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate