Cei care s-au vaccinat cu Johnson&Johnson pot face doza booster! Există o condiție

Cei care s-au vaccinat cu Johnson&Johnson pot face doza booster! Există o condiție
A început administrarea dozei de rapel cu vaccinul Janssen produs de Johnson&Johnson
A început administrarea dozei de rapel cu vaccinul Janssen produs de Johnson&Johnson, informează autoritățile.
Începând cu data de 8 noiembrie 2021, persoanele vaccinate cu serul Johnson&Johnson pot efectua doza de rapel cu unul din produsele pe bază de ARN Messager (Comirnaty-Pfizer BioNTech sau Spikevax/-Moderna).La cerere, beneficiarii imunizați cu Johnson&Johnson pot efectua doza de rapel tot cu cu acest vaccin.
Singura condiție pentru programare prin platformă la rapel (booster) pentru cei care s-au vaccinat cu serul Johnson&Johnson este să fi trecut cel puțin 6 luni de la administrarea primei doze.
Cei care doresc să facă rapelul se pot programa pe Platforma ROVACCINARE sau se pot prezenta direct în centrele de vaccinare sau la cabinetele medicilor de familie.Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 11:01 - Amenzi de circulație plătite pe loc, prin cod QR generat de polițiști
- 10:23 - Când ajung echipamentele militare americane la baza Mihail Kogălniceanu
- 09:52 - Elveţia a refuzat survolarea teritoriului său de către avioane militare americane, invocând neutralitatea sa
- 09:02 - Noul lider suprem al Iranului ar putea fi mort, susține Trump
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











