Când și în ce condiții s- ar putea dechide sezonul estival

Când și în ce condiții s- ar putea dechide sezonul estival
Premierul a precizat că acum hotelurile se pot deschide
Premierul român a declarat astăzi că sezonul estival ar putea fi deschis după data de 1 iunie, în anumite condiți.
„Probabil după 1 iunie vom reglementa acest sector. Dacă nu există o răspândire mare a virusului, intenția noastră este ca, în condiții stricte, să permitem deschiderea sezonului estival”.
Premierul a mai precizat că acum hotelurile se pot deschide, dar masa poate fi servită doar în regim de room service.
Premierul Ludovic Orban a făcut aceste declarații sâmbătă, în Vama Albiţa din judeţul Vaslui, la întâmpinarea echipei de medici şi asistenţi medicali români care a participat la o misiune în Republica Moldova, acordând sprijin în lupta împotriva epidemiei cu noul coronavirus.
Şeful Executivului a mulţumit cadrelor medicale pentru efortul depus şi riscurile asumate.
La eveniment au fost prezenți ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, şi şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat.
Sursa: Realitatea de Valcea
Citește și:
- 21:33 - Istvan Kovacs arbitrează derby-ul Rapid – Dinamo. CCA trimite o brigadă de nivel Champions League în Giulești
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 20:37 - Declarație incendiară a lui Trump în ziua 14 a războiului cu Iranul: „Este o onoare să ucid lideri iranieni”
- 19:49 - Trenuri electrice noi pe rutele lungi din România. Călătoria București – Timișoara durează aproximativ 12 ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











