ALERTĂ alimentară în magazine: Fructe RETRASE de la vânzare! Pericol imens pentru sănătate

ALERTĂ alimentară în magazine: Fructe RETRASE de la vânzare! Pericol imens pentru sănătate
ANSVSA anunță retragerea de la vânzare a mai multor loturi de rodii aduse din Turcia. Motivul rechemării este nivelul ridicat de pesticide.
ANSVSA anunță retragerea de la vânzare a mai multor loturi de rodii aduse din Turcia. Motivul rechemării este nivelul ridicat de pesticide.
”Vă informăm ca urmare a depasirii valorilor admise de reziduuri de pesticide (imazilil) Unifrutti Impex SRL a initiat retragerea de la comercializare și rechemarea de la clienți a următoarelor produse:
Produsul: RODII, Origine: TURCIA, Lot: A99-04, articolele au fost comercializate în perioada: 03/02/2022-15/02/2022
Motivul rechemării este depășire a valorilor admise de reziduuri de pesticide (imazilil)”, potrivit ANSVSA.
Persoanele care au cumpărat produsele comercializate în perioada 03/02/2022-16/02/2022 sunt sfătuite să nu le consume, ci să le distrugă sau să le aducă la Punctul de lucru din Com Ganeasa, Sat Sindrilita, str. Altun nr.3.
Lista completă a alimentelor retrase o găsiți AICI.
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 19:01 - Informații controversate prezentate de Cristian Rizea despre Felix Rache
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











