460 de pachete de țigări netimbrate confiscate de polițiștii bihoreni

460 de pachete de țigări netimbrate confiscate de polițiștii bihoreni
Polițiștii bihoreni au depistat o femeie din comuna Abrămuț, în timp ce transporta într-un sac 460 de pachete de țigări
Polițiștii bihoreni au depistat o femeie din comuna Abrămuț, în timp ce transporta într-un sac 460 de pachete de țigări.
Luni, 3 februarie a.c., la ora 19.00, pe strada 1 Decembrie din municipiul Marghita, polițiștii de ordine publică din cadrul Poliției Municipiului Marghita au depistat o femeie de 38 de ani, din comuna Abrămuț, județul Bihor, în timp ce transporta, într-un sac, 9.200 de țigarete (460 de pachete de țigări), netimbrate legal.
Țigările netimbrate legal au fost ridicate în vederea confiscării, iar cea în cauză a fost sancționată contravențional conform prevederilor Legii nr.12/1990, cu amendă în valoare de 2.000 de lei.
Citește și:
- 08:36 - Ora 12:00, Călin Georgescu plantează în direct copaci, la Televiziunea Poporului, și îi cheamă pe români să-i fie alături
- 07:54 - Tehnologia românească, folosită de armata Statelor Unite pentru interceptarea dronelor în Orientul Mijlociu
- 07:45 - SUA trimit mii de pușcași marini în Orientul Mijlociu
- 07:33 - De ce motorina și benzina sunt mai scumpe în România decât în Ungaria
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











