Actualitate· 1 min citire

125 de persoane aflate în carantină în județul Bihor au fost lăsate să plece acasă în prima zi de Paști

125 de persoane aflate în carantină în județul Bihor au fost lăsate să plece acasă în prima zi de Paști

125 de persoane aflate în carantină în județul Bihor au fost lăsate să plece acasă în prima zi de Paști

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 20 apr. 2020, 11:54

Numărul bihorenilor aflaţi în centrele de carantină a scăzut la 1.480

În prima zi de Paști, au fost lăsați să plece acasă 125 de persoane din centrele de carantină.

Chiar dacă au trecut cele 14 zile de carantinare, aceștia au putut pleca acasă abia după ce au primit rezultatele testelor pentru coronavirus, care au fost negative.

Prin urmare, la această oră, numărul bihorenilor aflaţi în centrele de carantină a scăzut la 1.480, faţă de 1.605.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate