Actualitate· 1 min citire

1.600 de țigarete netimbrate, confiscate de polițiștii din Marghita de la o sătmăreancă.

tigari-1-e1534931240482

tigari-1-e1534931240482

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 25 mai 2019, 12:04

Joi, 23 mai a.c., la ora 17.30, pe strada 1 Decembrie din municipiul Marghita, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Marghita au depistat o femeie de 29 de ani, din localitatea Tășnad, județul Satu Mare, în timp ce deținea asupra sa 1.600 de țigarete (80 de pachete de țigări) netimbrate legal și fără documente de proveniență.Cea în cauză a fost sancționată contravențional conform prevederilor Legii nr.12/1990, cu amendă în valoare de 500 lei, iar țigaretele au fost ridicate în vederea confiscării.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate