Atacantul bihorean George Puşcaş a debutat pentru noua lui echipă, Reading FC, în a doua etapă din Championship, contra lui Hull City.

Puşcaş a început meciul pe banca de rezerve, iar antrenorul Jose Gomez l-a introdus pe teren în a doua repriză. Atacantul român a avut mai multe şanse de gol, însă nu a reuşit să le fructifice. Prima ocazie notabilă a fost un şut la colţul scurt, în minutul 72, apărat cu uşurinţă de Long, portarul lui Hull City. Cea mai mare ocazie a atacantului român a venit în minutul 87. La scorul de 2-1 pentru Hull City, Puşcaş a nimerit bara din doar câţiva metri, iar Reading a pierdut meciul, în cele din urmă.

În final, Hull City s-a impus cu 2-1 iar Reading FC are deja două înfrângeri în două partide în a doua ligă engleză.