CSM BUCUREŞTI, CAMPIOANĂ LA HANDBAL FEMININ PENTRU AL TREILEA AN CONSECUTIV

CSM BUCUREŞTI, CAMPIOANĂ LA HANDBAL FEMININ PENTRU AL TREILEA AN CONSECUTIV
Podiumul Ligii Florilor este completat de Corona Brașov și Gloria Bistrița
CSM București a câștigat Liga Națională de handbal feminin.
Campioană pentru a treia oară consecutiv și pentru a opta oară în istorie, echipa bucureșteană și-a asigurat titlul după victoria obținută la Brăila, 35-28 cu Dunărea.
Duminică, în Sala Polivalentă, CSM București va ridica trofeul, la capătul meciului contra celor de la Corona Brașov.
Partida va marca și retragerea din activitate a Cristinei Neagu, menționează Radio România Sport.
Corona Brașov este vicecampioană, în urma succesului de pe teren propriu, 26-24, cu SCM Craiova.
Gloria Bistrița a încheiat sezonul pe poziția a treia, după 35-24 la Cisnădie cu Măgura.
Citește și:
- 18:17 - Gică Popescu își alege favorita la Cupa Mondială și lansează un atac dur: „Sunt cam mulți ani de când stăm acasă…”
- 16:40 - Chivu și-a ales prioritatea! Inter pregătește o ofertă uriașă de 45 de milioane de euro pentru transferul verii
- 14:41 - Scandal înainte de Cupa Mondială! Iranul acuză SUA pentru numărul mic de bilete primite
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














