Social· 1 min citire

Numărul de persoane carantinate în județul Bihor a crescut cu 236 față de ziua precedentă

Numărul de persoane carantinate în județul Bihor a crescut cu 236 față de ziua precedentă

Numărul de persoane carantinate în județul Bihor a crescut cu 236 față de ziua precedentă

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 9 apr. 2020, 15:09

în judeţ sunt 1.301 persoane carantinate

Direcţia de Sănătate Publică (DSP) Bihor a informat, joi, că în judeţ sunt 1.301 persoane carantinate, 1.756 de persoane autoizolate la domiciliu şi şapte persoane au fost declarate vindecate de coronavirus.

Potrivit datelor statistice, numărul de persoane carantinate este cu 236 mai mare decât cel raportat de DSP în ziua precedentă. De asemenea, a crescut şi numărul persoanelor autoizolate la domiciliu, cu 91 de persoane. Numărul bolnavilor infectaţi şi vindecaţi a rămas acelaşi, şapte, faţă de ziua de miercuri.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Social