Condamnat de instanță, dus după gratii de polițiști
16 mai 2023, 10:30
Actualizat: 16 mai 2023, 10:30

Scris de Muresan Rodica
Judecătoria Oradea a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate
Un bărbat din Oșorhei a fost dus, luni, de polițiști după gratii, pentru a-și executa pedeapsa privativă de libertate la care a fost condamnat pentru distrugere.
Polițiștii Secției nr.5 de Poliție Rurală Oradea au depistat, ieri, pe raza localității bihorene Lăzăreni, un bărbat de 28 de ani din comuna Oșorhei, condamnat la închisoare cu executare.
Potrivit IPJ Bihor, Judecătoria Oradea a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 150 de zile de închisoare, în regim de detenție, pentru săvârșirea infracțiunii de distrugere.
Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat.
Sursa: Realitatea de Bihor
Citește și:
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
- 10:59 - Marco Rubio ar putea veni la București în acest an - SURSE
- 10:45 - Incendiu violent pe o șosea din Giurgiu. O mașină a fost mistuită de flăcări
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











