Advertising
Ministrul Sănătății, despre prețurile carburanților: „Dacă nu se găsește o soluție în două luni de zile, voi cere rectificare de buget. O să rămân fără bani pentru ambulanțe”

Ministrul Sănătății, despre prețurile carburanților: „Dacă nu se găsește o soluție în două luni de zile, voi cere rectificare de buget. O să rămân fără bani pentru ambulanțe”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 31 mar. 2026, 08:07
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat, luni seară, că, dacă actualele condiţii privind preţurile carburanţilor se vor menţine, în două luni va solicita o rectificare de buget pentru că ambulanţele nu vor mai avea fonduri pentru carburant.
Citește și
- 15:23Canicula și pericolul mașinilor închise pentru copii
- 12:39Ce trebuie să faci dacă te mușcă o viperă. Măsurile de prim ajutor recomandate de Salvamont România
- 11:56Italia, sub COD ROȘU de caniculă. Roma și Milano, printre orașele afectate
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

























