SURSE: Fost ministru al Transporturilor, cercetat într-un dosar de mită

SURSE: Fost ministru al Transporturilor, cercetat într-un dosar de mită
Percheziții de amploare
Percheziții de amploare, marți dimineață, la fostul ministru al Transporturilor Răzvan Cuc și la un om de afaceri, în cazul unui dosar penal de dare de mită.
Sunt percheziții în derulare ale DNA la fostul ministru al Transporturilor Răzvan Cuc, care a ocupat această funcție din partea PSD, și la un om de afaceri.
Sunt investigate posibile fapte de corupție, dare de mită și luare de mită. Dosarul vizează modul în care s-a acordat un contract cadru la RAR pentru întreținere și service linii mecanizate, contract a cărui valoare este de 23 de milioane de lei.
Procurorii anticorupție au suspiciuni că la mijloc ar fi o mită de 6% din valoarea contractului respectiv pentru fostul ministru al Transporturilor în așa fel încât contractul să fie dat cu dedicație.
Sursele Realitatea PLUS spun că vor fi și audieri după aceste descinderi.
Citește și:
- 18:02 - Prezență militară masivă a SUA în România. Un nou Boeing KC-135 Stratotanker ajunge la București în plină criză în Orientul Mijlociu VIDEO
- 17:09 - România lansează Orchestra Mondială a Păcii: inițiativa lui Nicolae Voiculeț transformă muzica într-un mesaj global de unitate
- 15:21 - George Simion: „Sebi Ghiță, să îți fie rușine! Oprește loviturile asupra lui Călin Georgescu!” VIDEO
- 11:40 - Veste cumplită înainte de Paște: Mii de români, dați afară! Val de concedieri masive în prag de sărbători
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











