Actualitate· 1 min citire

O femeie suspectă de coronavirus, a fugit din Spitalul Municipal Oradea

O femeie suspectă de coronavirus, a fugit din Spitalul Municipal Oradea

O femeie suspectă de coronavirus, a fugit din Spitalul Municipal Oradea

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 30 apr. 2020, 17:34

Femeia este acum cercetată acum pentru infracţiunea de zădărnicire a combaterii bolilor

O femeie a fugit din Spitalul Municipal din Oradea, unde era internată cu simptome specifice coronavirusului. Aceasta trebuia să rămână internată cel puţin până la finalizarea testelor. Femeia este acum cercetată acum pentru infracţiunea de zădărnicire a combaterii bolilor, potrivit unui comunicat transmis, joi, de Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea.

"În data de 26.04.2020, în jurul orei 18:00, numita M.G.D. a părăsit, fără drept, unitatea spitalicească Gavril Curteanu, din mun. Oradea unde a fost internată din data de 26.04.2020, în jurul orei 01:30, cu simptomatologia noului Covid-19, Corona Virus, după ce, în prealabil, i-a fost adus la cunoştiinţă faptul că nu are dreptul să părăsească secţia în care a fost internată până la stabilirea cu exactitate a patologiei / patologiilor sale, respectiv până în momentul în care vor fi finalizate procedurile de testare în vederea contaminării cu noul Covid 19", se arată în informarea oficială a procurorilor.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate