Advertising
Două zile libere într-o singură săptămână: cum arată programul elevilor în prima săptămână din iunie

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 15 mai 2026, 14:27
Elevii și profesorii din România vor merge la școală doar trei zile în prima săptămână a lunii iunie. Vineri, 5 iunie, a fost declarată zi liberă pentru întreg învățământul preuniversitar, cu ocazia Zilei Învățătorului, decizie valabilă atât în unitățile de stat, cât și în cele private și confesionale.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:37Andrew Tate, din nou în fața procurorilor DIICOT. Milionarul acuzat de viol a fost dus la audieri
- 10:29Semnificația aparte pe care o are aparția Shakirei la CM 2026
- 08:41Protest în sistemul vamal: angajații declanșează grevă de avertisment timp de două ore
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News
























