Sâmbătă 22 iunie, ora 17:30, pe terenul din Sântion, locul unde CSC Sânmartin şi-a disputat jocurile de campionat a avea loc returul meciului de baraj pentru promovare în liga a III-a dintre echipa bihoreană și ACS Floreşti.

În meciul tur, campioana ligii a IV-a Bihor s-a impus cu 2-0 (1-0), la capătul unui joc bun de deplasare făcut de elevii lui Călin Cheregi. CSC Sânmartin a deschis scorul în minutul 43, când Marian Arsene a transformat o lovitură liberă de la circa 18 metri, trimiţând mingea la vinclu. Bihorenii și-au dublat avantajul în meciul jucat în deplasare în minutul 63, când golgheterul Sergiu Pop a punctat cu un şut din careu.

Acum, în fața propriilor suporteri, CSC Sânmartin poate obține promovarea în liga a III-a.

Meciul tur din barajul de promovare, ACS Floreşti – CSC Sânmartin 0-2 (0-1)
Au marcat: M. Arsene 43, Sergiu Pop 63.

ACS Floreşti: C. Tiut – Corpodean, R. Truşcă, B. Paravan, P. Timoc, Bran, Văidean, M. Feher, Svichi, Frătean, Dîrjan. Antrenor: Călin Budişan

CSC Sânmartin: Barabaş – Fl. Pop, S.. Nogo, Al. Pintea, M. Arsene, Cuc, Tiponuţ (75 Szabados), Al. Sorian, Ban, Ov. Popa, Sg. Pop (87 D. Lupşe). Antrenor: Călin Cheregi

Arbitri: Sergiu Popa (Aiud) – Tunyogi Ferencz, Sergiu Corb (ambii din Zalău)

Observatori FRF: Traian Marchiş (Baia Mare), Mihai Țâră (Alba Iulia)