CSM Oradea a pierdut meciul cu Steaua București, din cadrul celui de-al 2-lea tur preliminar al Superligii Naționale de polo – ediția 2019/20. Meciul desfășurat sâmbătă (26.10), la Focșani, s-a încheiat cu scorul de 4-7.

Partida a demarat sub semnul echilibrului, ambele formații marcând un gol în primul act. Steaua s-a desprins în secvența a 2-a, când s-a consemnat un parțial de 5-0. Orădenii au reacționat în repriza a 3-a, cu un parțial de 3-1, însă ultimele opt minute nu au consemnat vreo modificare pe tabela de marcaj.

Vlad Georgescu a înscris de trei ori, iar Roland Szabo o dată pentru Oradea. Mihnea Gheorghe, Andrei Prioteasa și Marios Kapotsis au înscris de câte două ori pentru Steaua.

CSM Oradea are 5-1 înaintea ultimului meci din această fază a competiției. Ultimul oponent este Rapid București, sâmbătă (26.10), ora 17:30. Echipa antrenată de Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu este deja calificată în grupa valorică 1-4.