CSM Oradea a pierdut primul meci al dublei cu Steaua București, din cadrul etapei a 3-a în faza a 2-a a Superligii Naționale de polo – ediția 2019/20. Formația antrenată de Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu a cedat în capitală, scor 11-7.

Partida a demarat sub semnul echilibrului, scorul la prima pauză fiind de 2-2. A urmat o perioadă controlată de militari, aceștia marcând 7 goluri, în timp ce Oradea a replicat cu doar două în sferturile 2 și 3. Ultima secvență a revenit CSM-ului cu 3-2, dar victoria aparține Stelei.

Cele două formații se duelează din nou sâmbătă (16.11), ora 11:30, la bazinul Steaua din capitală.

CSM Oradea are două victorii și o înfrângere în faza a 2-a a campionatului. Bihorenii și-au amânat dubla cu Dinamo București, din etapa a 2-a.