CSM Oradea a disputat primul joc de pregătire în această vară. Echipa antrenată de George Tăutu s-a deplasat la Nyiregyhaza, Ungaria, pentru o partidă de pregătire cu formația din localitate. CSM Oradea a rotit 19 jucători în această partidă.

Maghiarii s-au impus cu scorul de 28-15. Jocul a fost împărțit pe două reprize. În prima, CSM-ul a mizat pe jucătorii de bază, însă gazdele s-au desprins la 13-8, după o jumătate de oră destul de echilibrată. În cea de-a 2-a repriză au fost utilizați juniorii. Aceștia au înscris 7 goluri, dar au încasat 15.

În continuare, echipa de handbal masculin va susține o serie de meciuri de pregătire. Iată programul precompetițional al CSM Oradea în continuare:

– 21/23 august – turneu la Sighișoara (participă echipele: CSM Sighișoara, CSM Oradea, CSU Suceava, CSU Craiova)
– 28/29 august – turneu la Cluj-Napoca (participă echipele: U Cluj-Napoca, CSM Oradea, Nyiregyhaza, Szejke Odorhei)